Geleneksel Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödülleri 10. kez sahiplerini buldu. İş, ekonomi, siyaset, cemiyet ve medya dünyasının seçkin isimlerinin ödül aldığı tören gündeme damgasını vurdu!...
'Yılın Başarılı Rol Model Kadın Yöneticisi Ödülü'  Aysun ÇELİKLER
02.11.2018

Yılın Başarılı Rol Model Kadın Yöneticisi Ödülü

Aysun ÇELİKLER

 

Geleneksel Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödülleri 10. kez sahiplerini buldu. İş, ekonomi, siyaset, cemiyet ve medya dünyasının seçkin isimlerinin ödül aldığı tören gündeme damgasını vurdu!... Ekonomize Dergisi 10. Ekonomi, siyaset ve iş dünyası ödülleri sahiplerini buldu!

 

11 yıldır ekonominin nabzını tutan, iş dünyasını, cemiyet hayatını yakından takip eden ve objektif bir şekilde okurlarıyla paylaşan Ekonomize Dergisi, Türkiye’nin önde gelen isimlerini 10. Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödül Töreni’nde Qubbe Gayrettepe’de buluşturdu.

İş insanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin açılış konuşmalarını yaptığı  ‘10. Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödül Töreni’ iş, ekonomi, siyaset, cemiyet ve medya dünyasının seçkin isimlerini bir araya getirdi.

 

BU ÖDÜL HEDEFLERİNDEN VAZGEÇMEYEN HERKESİN…


Ekonomize Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Kadir Gürbüz, “Ödüllerde seçici davranarak sloganda yer aldığı gibi ‘Bu ödül hedeflerinden vazgeçmeyen herkesin…” diyoruz. Ekonomize dergisi olarak 11 yıldan beri yayın hayatını sürdürüyoruz. 10 yıldan beri düzenlediğimiz ödül törenlerinde ise Türkiye’nin ekonomisine, sosyal hayatına faydalı işler yapan, başarılı iş ve siyaset dünyası yanında medyanın başarılı temsilcilerine ödüller veriyoruz. Bu yıl ödüller titizlikle seçildi ve başarılı olanlar belirlendi” dedi.

 

“En Büyük Sermaye Girişimcilik ve Cesarettir”

Törenin açılışında konuşan iş insanı, Demsa Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Macaristan Adana Fahri Konsolosu ve TİKAD ( Türkiye İş Kadınları Derneği ) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Demet Sabancı Çetindoğan, iş dünyasında EQ’nun IQ’yu geçtiği bir çağda olduğumuza dikkat çekerek, yapay zeka geliştikçe insanın değerinin artacağını söyledi. Demet Sabancı Çetindoğan  “Bir iş insanı olarak biliyorum ki eldeki en büyük sermaye girişimcilik, cesaret, sezgi ve inançtır. Başarmak için finansmandan daha önemlidir” dedi.

Bu coğrafyada istikrarı korumak ve büyümeyi sürdürmenin kolay olmadığına da işaret eden Demet Sabancı Çetindoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ateşin ve dumanın ortasında bir vaha gibi olan ülkemiz dimdik duruşuyla insanına umut olmaya devam ediyor. Dostuna fırsatlar sunuyor ve düşmanını korkutuyor. Elde edilen siyasi ve insanı kazanımları ekonomik başarılarla taçlandırma çabamız ise hala sürüyor. Huzuru ve refahı sonuna kadar hak eden bir toplum olarak üretmeye ve büyütmeye devam edeceğiz… “

İSMAIL GÜLLE: DÖVİZ SORUNUN TEK ÇÖZÜMÜ İHRACAT YAPMAKTIR

TİM Başkanı İsmail Gülle, Ekonomize dergisinin ödül töreni olan sloganın kendileri için çizdikleri yolu gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: “Hedeflerinden vazgeçmeyenlerin mücadelesini veriyoruz. Toplam 71 bin ihracatçı ile Türkiye ekonomisine katma değer kazandırmak istiyoruz. Son dönemde yaşadığımız döviz sorunun tek çözümü ihracat yapmaktır. İhracatta sorun, yaşadığımız bölgeden ve Ortadoğu’dan kaynaklanıyor. Yeni açılan İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin lojistik imkanlarını ve ihracat kapasitesini artıracaktır. Havalimanı bizlere ticarette büyük fırsatlar yaratacaktır. İhracatın bu yıl 170 milyar doları aşacağını düşünüyoruz. Hedefimizde olan ihracat 200 milyar doları geçtiğinde ise Türkiye’de büyük değişim olacaktır. Türkiye zenginleştikçe bu olgu tüm tabana yayılacak ve ülkede yaşayanlar rahatlayacaktır.”

 

 

 

 

Japon Büyükelçi’ye Gerçek Türk Dostu Ödülü

2019 yılını Türkiye yılı ilan eden Japonya’nın  Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima da katıldı.  Akio Miyajima Gerçek Türk Dostu ödülünü de Demet Sabancı Çetindoğan’dan ile Ekonomize Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Kadir Gürbüz’ün elinden aldı.

Ödülü takdim eden Demet Sabancı Çetindoğan “Haritalar dünyanın öbür ucunda gösterse bile Japonya Türk insanının kalbine en yakın ülkelerden biridir. Türk insanı Japonların geleneklerine bağlılığını, atalarına olan saygılarını, işlerine karşı olan ahlaklarını takdir etmektedir. Öyle ki bir Japon Türkiye’de en yüksek saygıyı görecektir. Bir Türk için de Japonya’nın başarıları gurur vesilesidir. Bu iki ülke insanının kültürel yakınlığının bir ispatıdır. Bu kültürel yakınlığın varlığını bir zenginlik olarak görüyor ve bu duygularımızın karşılıklı olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. “ diye konuştu.

 Gerçek Türk Dostu ödülünü kucaklayan Miyajima’nın mutluluğu gözlerinden okundu. Türkiye ve Türk Halkına övgü dolu sözler söyleyen Büyükelçi tüm davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Türkiye’de bir yıldır bulunduğunu anlatan Japon Büyükelçi Miyajima, Türklerin nezaketi; ülkenizin olağanüstü kültürü, tarihi ve doğası ve ayrıca lezzetli Türk yemekleri sayesinde burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu anlattı.

“Türkiye ve Japonya, İki Devlet Tek Yürek”

Büyükelçi Miyajima “Bugün aramızda bulunan Sayın Demet Sabancı Çetindoğan Hanımefendi ile birlikte geçen ay katıldığımız “Mozaik Yolu” turunda, Antakya ve Gaziantep’i ziyaret ettik. Muhteşem mozaikler görmenin yanı sıra, lezzetliKağıt kebabı, Antep Kebabı ve baklavanın tadına baktık. Bu bir senede beş kilo aldım. Önümüzdeki sene “Japonya’da Türkiye Yılı”  olarak kutlanacaktır. Bundan sonra da Türkiye’nin cazibesini Japonlara ve dünyadaki dostlarımıza tanıtmak ve daha fazla kişinin Türkiye’yi ziyaret etmesini sağlamak için çaba sarf edeceğim.Japonya ve Türkiye coğrafi olarak uzak olsalar da, “İki devlet, Tek Yürek”tir.” Diye konuştu.