Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım ürünleri firması Kopaş Kozmetik, bebek beslenme ürünleri kategorisindeki önemli yerli oyunculardan biri olan BébéD’or markasını satın aldı.

Kopaş Kozmetik, BébéD’or’u satın aldı
06.01.2020

Kopaş Kozmetik, bebek beslenme ürünlerinin önde gelen markası BébéD’or’u satın aldı. Bu alımla portföyünü bebek beslenme ürünleri kategorisini de kapsayacak şekilde genişleten Kopaş Kozmetik CEO’su Onur Özyurt, “Önümüzdeki dönemde, yurtiçinde şirket ya da marka satın alımları yoluyla büyürken, özellikle Asya’da yeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz” dedi.

HEDEFİMİZ BÉBÉD’OR’U LİDERLİĞE TAŞIMAK

Satın almayla ilişkin açıklama yapan Kopaş İcra Kurulu Başkanı (CEO) Onur Özyurt, “BébéD’or gibi öncü ve güçlü bir markayı bünyemize katmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu satın almayla birlikte, kategorisinde açık ara lider olan Dalin markamıza önemli bir tamamlayıcı ürün grubunu da porföyümüze dahil etmiş oluyoruz. Kopaş böylelikle Dalin bebek saç ve cilt bakım ürünleri, GOON bebek bezleri, Humana bebek ve çocuk devam sütlerine ek olarak BébéD’or markası ile bebek beslenme araçları kategorisinde de faaliyet gösteriyor olacak. Hedefimiz, BébéD’or’u aynı Dalin, Sesu ve XO markalarımız için yaptığımız gibi kategorisinde hak ettiği yer olan liderliğe taşımak” dedi.

“BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Bu satın alma, Türkiye’nin en büyük yerli kişisel bakım ürünleri şirketi olmak hedefimiz doğrultusunda attığımız önemli adımlardan biri” diye sözlerine devam eden Onur Özyurt, büyüme hedefleri kapsamında başka marka ya da şirket satın alımlarının da olabileceğine dikkat çekti. Özyurt, şöyle devam etti: “Kopaş önümüzdeki dönemde yurtiçinde şirket ya da marka satın alımları yoluyla büyürken, yurtdışında özellikle Asya’da yeni pazarlara açılmaya devam edeceğiz. Kopaş olarak halen Malezya ve Singapur’da 2 bölgesel temsilcilik ofisi ile 6 Güneydoğu Asya ülkesinde faaliyet gösteriyoruz.” Öte yandan, bu satın almayla birlikte Kopaş Türkiye eczane kanalı satış ekibini de 2020 yılının ilk çeyreğinde 40 kişiye çıkaracak ve söz konusu kanaldaki büyüme faaliyetlerine hız verecek.

Kopaş Kozmetik hakkında

1974 yılında kurulan Kopaş Kozmetik ( www.kopas.com ) Türkiye’nin önde gelen yerli kişisel bakım ürünleri firmalarından biridir. Kopaş bebek bakım, ağda & tüy dökücüler, parfüm & deodorant, ve saç boyası kategorilerinde Dalin, Sesu, XO ve Alix markaları ile lider konumdadır. Kopaş, Dr Beckmann, Humana, GOON, Remove ve Blenior gibi yerli ve yabancı çeşitli markaların da Türkiye münhasır distribütörlüğünü yapmaktadır. Romanya, Azerbaycan, Malezya ve Singapur’da temsilcilik ofisleri bulunan Kopaş ürünleri Avrupa, Afrika Orta Doğu ve Asya’da 30’un üzerinde farklı ülkeye ihraç
etmektedir.
Bébé D’or hakkında

Bébé D’or ( www.bebedor.com ) bebek beslenme ürünleri kategorisinde Türkiye’nin en eski ve köklü markasıdır. İlk ürünlerini pazara 1991 yılında sunan BébéD’or, halen biberonlar, emzikler, ve beslenme ürünlerini kapsayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. BébéD’or ürünleri Türkiye’ye ek olarak Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 20 ülkede satılmaktadır.